Xiaomi Yi Dome Camera 1080p: Otočná IP kamera

FullHD bezpečnostná kamera od Xiaomi Yi Technology, s ktorou máte svoj domov alebo firmu pod kontrolou. 
Dnešná ponuka domových IP kamier je naozaj pestrá. V tomto článku sa pozrieme na čoraz viac na svete, ale aj u nás známejšiu značku Xiaomi a jej divíziu Yi Technology. Táto čínska spoločnosť vydala niekoľko domových IP kamier. Zatiaľ najnovšou a s najlepšími parametrami je Xiaomi Yi DOME 1080p. Na rozdiel od iných Wi-Fi kamier sa to dá otáčať a tak získate úplný 360-stupňový pohľad na miestnosť. Samozrejmosťou bezpečnostnej kamery je zabudovaný pohybový snímač. Na rozdiel od predošlejXiaomi YI Dome 720p sníma kamera video vo FullHD kvalite 1080p.

Dizajn a ovládanie

Xiaomi Yi Dome 1080p IP kamera má guľatý tvar a pripomína loptičku na podstavci. Celkovo je jej výzor veľmi príjemný a hodí sa takmer každej domácnosti. IP bezpečnostná kamera bola konštruovaná na vnútorné použitie a jej obal nie je odolný voči poveternostným vplyvom, preto Vám neodporúčame jej použitie vo vonkajšom prostredí.
Samotná šošovka IP kamery je zabudovaná v hornej guľovej časti s krytom okolo nej, ktorý obsahuje motorček potrebný na jej otáčanie. Otáča sa vertikálne o 115 stupňov a vodorovne o 345 stupňov. Pri správnom umiestnení kamery uvidíte každú jednu časť miestnosti.

IP kamera Xiaomi Yi Dome 1080p môže byť umiestnená kdekoľvek v miestnosti na rovnom povrchu alebo môžete použiť priloženú montážnu konzolu na pripevnenie k stropu alebo k stene. Máte tak možnosť si vybrať, kde bude to správne miesto na umiestnenie bezpečnostnej kamery.
IP bytová kamera má na zadnej strane krytu vstavaný panel s resetovacím tlačidlom, microUSB vstupom a slotom pre kartu microSD. Pokiaľ by ste chceli väčší priestor na nahrávanie ako je microSD karta tak spoločnosť Xiaomi ponúka cloud uložisko, ktorý je síce za poplatok, ale pri jeho využití máte prístup kedykoľvek si prezrieť záznam z kamery. Viete si tak vytvoriť kvalitný bezpečnostný kamerový systém.
Bezpečnostná kamera Xiaomi YI DOME 1080p nieje vybavená vstavanou batériou, preto pri výpadku elektriny prestane nahrávať. Batériu je však možné nahradiť Power bankou alebo záložným zdrojom.

Video a audio

Spomínaná verzia IP kamery Xiaomi Yi Dome je novšia fullHD 1080p. Pokiaľ chcete ušetriť nejaké peniaze a stačí vám slabšia HD 720p kvalita, môžete zvoliť Xiaomi YI Dome 720p.
Kvalita videa Wi-Fi kamery je veľmi dobrá. Snímací uhol je 112 stupňov čo je veľmi slušné. Je však podstatné pripomenúť, že ju pomocou aplikácie môžete kamkoľvek rotovať a pokryjete celú miestnosť. Časové oneskorenie medzi skutočným životom a obrazom na IP kamere je približne 1 sekundu, čo je skvelé číslo.

Na objímke objektívu IP kamery sa nachádza kruh infračervených LED diód, ktoré pri sa pri nízkom osvetlení aktivujú. Sú schopné osvetliť priestor približne 12 metrov pred seba, čo bude určite stačí pre väčšinu miestnosti. Vďaka týmto prvkom je kvalita videa bezpečnostnej kamery Xiaomi YI dome 1080pv tme tiež na veľmi vysokej úrovni.

Aplikácia a funkcie

Aplikácia Yi Home podporuje všetky bezpečnostné kamery spoločnosti Xiaomi YI Technology, takže si môžete ľubovoľne nakombinovať napr. otočnú Dome 1080p kameru so stacionárnou IP kamerou Xiaomi Yi home a vytvoriť tak skutočný kamerový systém. Hlavná obrazovka zobrazuje kamery vo vertikálnom zozname s navigačným panelom v spodnej časti. Ten obsahuje zoznam kamier, upozornenia, Cloud uložisko a Váš profil. Živé vysielanie sa vždy nachádza v hornej časti obrazovky.
Xiaomi yi HOME

V ovládacom paneli máte virtuálny joystick, ktorý môžete použiť na ručné posúvanie kamery. Pri aktivácií funkcie Cruise route sa IP kamera z času na čas sama pootáča po miestnosti a sleduje pohyb v nej. Táto funkcia môže byť nastavená tak, aby sa aktivovala iba v určitých časoch dňa. Pri zvolení funkcie Motion Tracking aktivujete pohybový snímač.

Pri zachytení upozornenia Vám prostredníctvom aplikácie bude zaslané upozornenia na mobil. Tieto upozornenia si môžete buď zapnúť alebo vypnúť. Záleží na Vás. Taktiež je možné nastaviť si funkciu sledovania detského plaču. Takže kamery poslúži aj ako detská pestúnka alebo baby monitor.

IP kamera Xiaomi Yi Dome 1808p. Bezpečnostná kamera, ktorá vás nesklame.

One thought on “Xiaomi Yi Dome Camera 1080p: Otočná IP kamera

  1. Pingback: medicamento clindamicina para que sirve

Comments are closed.