Nová XIAOMI YI HOME KAMERA 2

101FullHD IP kamera s vynikajúcim obrazom a užitočnými funkciami.

Hľadáte kvalitnú a zároveň multifunkčnú kameru, ktorá vás ohúri svojou nadštandardnou výbavou a širokou ponukou možností? Reč je o kamere XIAOMI YI HOME KAMERA 2. Práve ona je mladšia sestra ip kamery HOME KAMERA. Jej cena síce prekračuje cenu svojej staršej sestry o dvojnásobok, ale výrobca XIAOMI ju vybavil slušnými možnosťami, ktoré určite oceníte. Čo je to za kamera?


YI je multifunkčná online kamera, ktorá môže byť využitá aj ako bezpečnostná kamera, ale využitie nájdete aj pri videohovoroch so svojou rodinou, vzdialenou polovičkou alebo kamarátmi cez internet. Balenie obsahuje kameru, manuál, sieťový adaptér s usb vstupom a usb kábel na pripojenie do siete. Kamera má veľmi pekný, svieži, biely dizajn a jej povrch pokrývajú biele plasty, ktoré vyzerajú kvalitne a vôbec nie lacno. Kamera je pripevnená na stojan 2 smerným kĺbom, vďaka ktorému môžeme kameru posunúť až o 90 stupňov dopredu aj dozadu. Jedná sa o pomerne malú a nenápadnú kameru, keďže jej výška v stojane je len niečo okolo 12 cm, šírka 7 cm a hrúbka len 1,9 cm. Malé rozmery a nízka hmotnosť z nej robia účinnú bezpečnostnú kameru, ktorú môžete umiestniť kdekoľvek. Vzadu pod krytom je umiestnený slot pre microSD kartu s kapacitou až 32GB, čo znamená že kamera vám zaznamená až 32GB súbor videozáznamu na vašu SD kartu.

Wi-Fi Kamera nezaostáva ani po video stránke, keďže obsahuje čip, ktorý zaznamenáva video vo FULL HD rozlíšení, pri 25 FPS, čím sa vyrovná kvalitou videa poloprofesionálnym zrkadlovkám. Kamera sníma obraz pod zorným uhlom 130 stupňov, čo zabezpečí kvalitný obraz celej miestnosti.

Krištáľovo čistý zvuk zabezpečuje, citlivý 16 bit mikrofón, ktorý zaznamenáva v 48khz. Jedná sa o tzv. 2-way mikrofón.

Pre dokonalé detaily sa postará 4x digitálny zoom, vďaka ktorému vám neujde ani najmenší detail v miestnosti. IP Kamera je ďalej vybavená stabilizátorom, ktorý vám dokonale zastabilizuje obraz+ automatické HDR, ktoré len podčiarkne kvalitný a dobre presvetlený video výstup. V Xiaomi mysleli aj na zlé svetelné podmienky, ktoré nastávajú najčastejšie v noci, preto kameru vybavili aj tzv. nočným videním, ktoré ponúka slušný obraz aj v úplnej tme až do vzdialenosti 10 m.

Xiaomi to prepracovali úplne do detailov a vytvorili ku produktu aj veľmi šikovnú aplikáciu, ktorá v sebe ukrýva veľa možností. Reč je o aplikácií YI HOME, ktorá je dostupná pre iOS aj Android. Prepojenie so smartfónom je úplne jednoduché, ihneď po zapnutí kamery dostávate hlasové inštrukcie, ktoré vás dovedú k úspešnému pripojeniu IP kamery k WIFI a vášmu smartfónu. Prebieha to cez QR kód, ktorý vám vygeneruje XIAOMI aplikácia a následným načítaním kódu cez YI kameru prebehne spárovanie. Je to veľmi jednoduchý, rýchly a hlavne bezpečný spôsob prepojenia zariadení. Aplikácia v sebe ukrýva množstvo funkcií, ktoré vám umožnia mať svoj domov dokonale pod kontrolou. Jednoduchým pohybom prsta ovládate pohyb kamery, vďaka čomu vám nič vo vašom dome/byte neujde, kamerový obraz môžete priblížiť a mnoho ďalšieho. Kamera je vybavená tzv. detekciou pohybu, keď zaznamená pohyb, aplikácia vám odošle upozornenie na váš smartfón s informáciami, kde a kedy bol pohyb zachytený, tak máte všetko pod kontrolou. Ďalšia užitočná funkcia je detekcia ľudí. Čo to znamená? Kamera zachytáva ľudí v jej zornom poli, poskytuje vám informáciu, koľko ľudí sa nachádza v miestnosti a je schopná detekovať tzv. cudzích ľudí resp. potencionálnych zlodejov, po detekovaní takejto nežiadúcej osoby vám ihneď zašle upozornenie na váš telefón. Možno sa pýtate, či upozornenia pri každom pohybe v miestnosti nie sú otravné. V Xiaomi mysleli aj na to. Aplikácia umožňuje jednoduché nastavenie oblasti, v ktorej bude kamera zaznamenávať pohyb a detekciu ľudí, toto určite ocenia ľudia, ktorí majú doma domáceho miláčika, ako napríklad psa alebo mačku, pretože nastavením oblasti detekcie sa výrazne zefektívni  funkcia kamery a vyhnete sa aj nepodstatným upozorneniam vo vašom telefóne. Táto kamera obsahuje aj ďalšiu funkciu, ktorú ocenia najme rodičia, jedná sa o detekciu detského plaču. Vďaka tejto funkcii si z tejto kamery, môžete urobiť aj elektronického babysitera alebo detský monitor plaču pre vaše dieťa. Kamera v tomto režime zaznamenáva pohyb dieťaťa a aj jeho zvuky. Pri každom pohybe dieťaťa vytvorí jeho snímku a odošle ju do aplikácie vo vašom smartfóne, kde si fotky môžete prezrieť. Pri plači vašej ratolesti kamera automaticky odosiela upozornenie na váš telefón. S touto kamerou mate vaše dieťa úplne pod kontrolou.

Ďalšou funkciou je tzv. ovládanie kamery gestami. Bezpečnostná Kamera vie rozpoznať jednoduché gestá na základe ktorých, vie vytvoriť určitú reakciu. Napr. ste v robote, vo vašom dome je nainštalovaná ip kamera Xiaomi YI HOME KAMERA 2, vaše dieťa príde domov zo školy jednoduchým gestom (napr. zdvihnutím ruky smerom na kameru), vám odošle upozornenie do práce, kamera spustí obrazový aj zvukový prenos a  máte video hovor s vašim dieťaťom, a presne viete, čo sa deje vo vašom dome.

 A čo, je na tom to najlepšie? No, predsa to, že jej cena sa pohybuje okolo 100€, pokiaľ máte záujem o kvalitnú  a multifunkčnú kameru, ktorá má quantum nových funkcií a jej cena je prijateľná, tak kamera Xiaomi YI HOME KAMERA 2 je ako stvorená pre vás. Či, už hľadáte webkameru,bezpečnostnú kameru alebo elektronického babysiteraHOME KAMERA 2 vám toto všetko ponúka.